Baza wiedzy

...
Dary na ostatnią podróż

Co możemy umieścić w trumnie zmarłemu?

Na ostatnią podróż zmarłemu możemy podarować różnego rodzaju przedmioty – od tych związanych z wiarą, po neutralne religijne rzeczy osobiste. Muszą to jednak być rzeczy o ograniczonych gabarytach, które nie obciążą ani nie uszkodzą trumny, jak również nie przysłonią zmarłego. O czym jeszcze warto pamiętać? A co możemy umieścić w trumnie? Zapraszamy do lektury

Dodano 21.12.2022

Czytaj więcej..
...
Czyszczenie nagrobka

Jak wyczyścić nagrobek zmarłego?

Regularna, a przede wszystkim właściwa pielęgnacja każdej z części wzniesionego nagrobka to klucz do utrzymania go w odpowiedniej, pożądanej kondycji i wyglądzie przez długi czas. W przypadku mycia i czyszczenia pomnika nagrobnego warto dopasować poszczególne elementy swojej techniki do materiału, z jakiego został on wykonany.

Dodano 21.11.2022

Czytaj więcej..
...
Organizacja pogrzebu

Jak odpowiednio przygotować pogrzeb?

Śmierć bliskiej osoby przychodzi niespodziewanie i zawsze jest ogromnym ciosem dla całej rodziny. Jednak na przygotowanie pogrzebu nie ma dużo czasu – najczęściej następuje on po 3 dniach od stwierdzenia zgonu. Załatwienie wszystkich formalności wymaga kilku wizyt w określonych instytucjach. Dodatkowo należy wybrać zakład pogrzebowy, zdecydować o miejscu i czasie pochówku, zamówić na tę okazję kwiaty, zorganizować konsolację. Aby poradzić sobie z tym natłokiem obowiązków, można skorzystać z pomocy domu pogrzebowego.

Dodano 19.07.2022

Czytaj więcej..